7 Ocak 2009 Çarşamba

BUNLARI BİLİYOR MUYUZ ?
Bu yazıyı size çocuğunuzun eğitiminde yardımcı olabileceği düşündüğüm için okumanızı istiyorum. Aşağıdaki bilgiler tamamen bilimsel bir araştırmanın sonucudur.
ABD Houston Polis Müdürlüğü bu çalışmanın sonucunu kentteki bütün ev ve okullara dağıtmıştır.Aralarında bazılarını yapıyor olmanız içinizi karartmasın. Mutlaka her aile bazılarını bazı zamanlarda isteyerek veya istemeden yapıyor.Ama hepsini her zaman yapıyorsanız sıkıntı başlamış demektir. Lütfen o zaman profesyonel bir yardım alın veya çocuğunuzla ilişkinizi tekrar gözden geçirin. Bu yazıyı çocuk sahibi yakınlarınıza da okutun.
Ben de bu bilgilerin sizlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Lütfen bu yazıyı eşinizle,çocuğunuzla birlikte dikkatlice okuyun. Yaptığınız hataların farkına ne kadar erken varırsanız kendinize,çocuğunuza ve toplumumuza o kadar faydanız olur. Sorumsuz vurdumduymaz, şiddet yanlısı bireyler yetiştirmemiş oluruz.
SEVGİLERİMLE...Halil Öğretmen

* Daha küçükken çocuğa istediği her şeyi vermeye başlayın.Bu şekilde herkesin O’nun geçimini sağlamak zorunda olduğuna inanacaktır.
* Kötü sözler söylediği zaman gülün. Böylece kendisinin akıllı olduğuna inanacaktır.
* O’na düşünmeyi ve beynini kullanmayı hiç öğretmeyin. Yirmi bir yaşına gelince de kendi kararlarını kendi versin diye beklemeyin.
* Yerde bıraktığı her şeyi siz kaldırın kıyafetlerini, eşyalarını,defter kitaplarını...O’nun için her şeyi siz yapın ki O tüm sorumluluklarını başkasına yüklemeye alışsın.
* Onun gözünün önünde sık sık kavga edin ki böylelikle aile bir gün parçalanırsa çok fazla üzülmesin
O’na istediği kadar harçlık verin ki hiçbir zaman kendi parasının ne olduğunu öğrenmesin.
* Yiyecek, giyecek, içecek gibi konforla ilgili isteklerini yerine getirin ki isteklerine ulaşmak için çalışmak
gerektiğini düşünmesin.
Komşulara, öğretmenlere,polislere karşı her zaman
O’nun tarafını tutun ki onların hepsine karşı peşin hükümleri oluşsun.
* Tüm bunları ve benzerlerini yaparak yetiştirdiğiniz
Çocuğunuz günün birinde suç işlerse kendisinden özür dileyin. Ama O’nu felaket dolu bir yaşama hazırladığınız için kendinize teşekkür etmekten geri kalmayın
Önemli olan şudur ki.....
Hepimiz bilerek veya bilmeyerek hata yapabiliyoruz. Asıl sorun nerede durabilmemiz gerektiğini bilmek...

Hiç yorum yok: